۱۰ شرکتی که در سال ۲۰۱۶ بهترین جا برای شاغل بودن است؛ ویژگی ها

کارمند راضی

هر دسامبر، سایت Glassdoor در مورد بهترین شرکت ها برای کار کردن در سال جاری را بررسی می کند. نتایج بدست آمده به عنوان یک برداشت از اینکه کارمندان شاغل در شرکت های منتخب سال قبل را چگونه تجربه کرده اند و آنچه آنها برای سال پیشرو امیدوارند را نشان می دهد.

برای تعیین بهترین مکان برای کار کردن، گلسدور به نظراتی که کارمندان شرکت در طول نوامبر ۲۰۱۳ تا نوامبر ۲۰۱۴ ارائه داده اند رسیدگی می کند. برای این کار به صورت فرد به فرد از آنها خواسته می شود تا در مورد المان هایی مانند میزان رضایت کلی، رهبری مدیران، فرصت های شغلی، پاداش و توازن بین کار و زندگی نظر و نمره دهند.

همچنین ار کارمندان خواسته می شود تا اعلام کنند که آیا اگر یکی از دوستانشان در جستجوی شغل بود، آنها شرکت خودشان را به دوستان پیشنهاد می دهند یا خیر. و چشم انداز شش ماه آینده کسب و کار شرکت خود را ازریابی کنند.

رتبه بندی نهایی با استفاده از الگوریتم اختصاصی گلسدور ایجاد می شود. شرکت های مورد ارزیابی، بیش از هزار نفر کارمند شاغل دارند و از طیف وسیعی از صنایع و ماموریت های مختلف خواهند بود.

رتبه اول امسال از آن شرکت Airbnb می باشد. این اولین بار است که این شرکت در لیست قرار می گیرد. با بررسی نظرات، گلسدور تاکید می کند که این شرکت یک محیط کاری همدل و در حال رشد است.

گوگل که قبلا در صدر این لیست بود اکنون هشت پله سقوط کرده است. کارمندان بخش موتور جستجوی گوگل به هیجان کاری در مقیاس بزرگ و پروژه های با رشد سریع اشاره می کنند و بر رستوران های مشهور درون شرکت و دیگر مزایا تاکید دارند، اما اعلام می کنند که برخی تشریفات اداری و مسائل سازمانی مورد مشترک در تمام شرکت های بزرگ هنوز پابرجا می باشد.

In-N-Out Burger، رستوران مشهور کالیفرنیا برای سومی بار متوالی در چهار سال اخیر جایگاهی بین ۵۰ شرکت برتر برای خود نگه داشته است. کارمندان آن به “حقوق، ساعت کاری و مزایا” می بالند.

توییتر، که یک بار در جایگاه دوم لیست قرار داشت امسال در جایگاه ۲۶ ام قرار دارد. به گفته یکی از کارکنان توییتر، ارتباطی باز و شفاف بین کارمندان شاغل و تیم اجرایی وجود دارد.

نهایتا، شرکت های موجود در این لیست که به صورت استثنایی کارشان را انجام می دهند موفق شده اند که به صورت شفاف ماموریت، فرهنگ و ارزش و اهمیت را از طریق ارتباط با کارمندانشان و جویندگان شغل، به نمایش بگذارند.

 

airbnbbainandcompany guidewirehubspotکارمندان شاغل در فیسبوکlinkedinbostonconsultinggroup google nestle zillow

منبع: فوربس

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...