مدرسه، کار و خواب بیشتر؛ زمان مناسب برای بیدار شدن از نظر محققان

Paul Kelley معتقد است که بسیاری از نوجوانان و جوانان از خواب محروم هستند و راه چاره دیرتر شروع شدن کار و مدرسه و به خواب رسیدن است!

این محقق دانشگاه آکسفورد می گوید که کودکان بین ۸ تا ۱۰ سال نباید مدرسه شان زودتر از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز شود. همچنین نوجوانان ۱۶ ساله ساعت ۱۰ صبح یا دیرتر و جوانان ۱۸ ساله ساعت ۱۱ صبح یا دیرتر باید به مدرسه بروند.

این پیشنهادات از آخرین مطالعه پاول و همکارانش در مجله تکنولوژی، رسانه و آموزش است.

پاول معتقد است که “در سن ۱۰ سالگی شما بلند می شدید و به مدرسه می رفتید و این کار روزمره ما بود” و “هنگامی که سن ۵۵ ساله هستیم هم اوضاع به همین منوال است. اما در این میان ما تغییرات بسیاری کرده ایم و بسته به سن مان باید حدود ۳ ساعت دیرتر از خواب بیدار شویم که این قضیه خیلی هم طبیعی است”.

بزرگسالان از شروع به کار دیرتر بسیار منفعت می برند. انسان بین سن ۱۸ و ۵۵ سال باید کار را از ساعت ۱۰ صبح یا دیرتر شروع کنند.

آشفتگی با ساعت طبیعی بدن یا ارگانیزم ما با مشکلات فیزیکی و روحی مثل اختلالات شناختی، اضطراب، افزایش وزن، دیابت و فشار خون بالا مرتبط شده است.

پاول معتقد است که بازه سنی که ما فقدان خوابیدن را تجربه می کنیم بین ۱۴ تا ۲۴ سال است، زمانی که هر شب ۲ ساعت کمتر استراحت می کنیم. از ۲۴ تا ۳۰ سال ما حدود یک ساعت و نیم و از ۳۰ تا ۵۵ سالگی حدود یک ساعت کمتر می خوابیم. و تاثیرات آن بر روی هم انباشته می شوند.

“هر روز همراه با کم خوابی، به روز بعد اضافه خواهد شد تا جایی که ما یک شانسی پیدا کنیم و خواب راحتی داشته باشیم”

اجازه دهید تا کودکان بخوابند

طبق گفته پاول کودکان دبستانی و نوجوانان دبیرستانی نباید زودتر از ۸:۳۰ صبح به مدرسه بروند و دپارتمان سلامت آمریکا اخیرا یک مطالعه برای زمان های دیرتر باز شدن مدارس منتشر کرده است. تحقیق ها نشان می دهد که زمان شروع دیرتر مدارس می تواند بی حوصلگی و بی خوابی روز را بهبود دهد.

بر اساس این پروژه که طبق برنامه ریزی نتایج آن تا سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر خواهد شد، برای هر مدرسه به صورت اتفاقی زمان آغاز به کار را زودتر یا دیرتر قرار خواهند داد. محققین هم در مورد عادات استراحت سالم با مدارس کار خواهند کرد.

منبع: بیزینس اینسایدر

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

یک بازخورد

  1. یداله گفت:

    جالب و جدید .اتفاقا قابل قبول حداقل برای مقطع ابتدایی